• تجهیزات آزمایشگاهی گروه عمران

  ویکات سیمان
  جهت تعیین زمان گیرش و غلظت نرمال سیمان هیدرولیک از دستگاه ویکات استفاده میشود. بدنه دستگاه از آلمینیوم ریخته گری ساخته شده است. اين نوع ويكات مجهزبه خطکش مدرج ومیله متحرک به وزن 300g میباشد.

  وسایل تعیین وزن مخصوص و جذب آب سنگدانه های ماسه ای
  این مجموعه جهت تعیین رطوبت سطحی ماسه به کار میرود.      

  وسایل تعیین ارزش ماسهای
  این آزمایش جهت تعیین نسبت ماسه به ریزدانه خاک به کار میرود و نشان دهنده درصد ماسه خالص در برابر مواد رسی و کلوئیدی میباشد.

  هات پلیت
  صفحات گرم کن برقی جهت مصارف گوناگون مانند خشک کردن مصالح ساختمانی مانند خشک کردن یا افزایش دماي آنها و... استفاده میشود.

  میکسر بتن
  این نوع میکسر از رایج ترین و پرکاربرد ترین نوع میکسر آزمایشگاهی برای اختلاط بتن در حجم کم میباشد. درام (ظرف اختلاط)، دسته و موتور دستگاه بر یک قاب فولادی نصب شده و پره های داخل دستگاه مواد را بطور کامل با سرعت 30rpmمخلوط میکنند.

  میز و سطل ارشمیدس
  هدف تعیین وزن مخصوص مصالح سنگی و نمونه هاي بتن آماده، اقدام به ساخت این مجموعه نموده است که شامل بدنه اصلی با رنگ الکتروستاتیک مقاوم و سوراخ تعبیه شده بر روي میز جهت توزین مصالح، بالابر مکانیکی جهت همسطح کردن آب با مصالح، سطل آب پلاستیکی و سبد دانسیته به قطر 20 و ارتفاع 20 سانتی مترمی باشد.

  لس آنجلس
  ساخت این دستگاه کاملا مطابق با استاندارد های فوق انجام گرفته است و به منظور تعیین میزان مقاومت سنگدانه های بتنی در مقابل سایش استفاده میشود.

  گرمخانه-اون
  اون‌های آزماشگاهی بر اساس نیاز آزماشگاههای خاک، بتن و سنگدانه با کاربردهایی نظیر خشک کردن مصالح ا
  تعیین میزان رطوبت مصالح تولید و ارائه میگردد

  دستگاه کاساگرانده
  دستگاه کاساگراند جهت آزماش تعیین حد روانی خاک، به کار میرود. هدف از این آزمایش تعیین درصد رطوبت حدی (مرزی) است که در آن خاک از حالت خمیری به حالت روان (مایع) تغییررفتارمیکند.

  قالب و چکش تراکم
  هدف از این آزمایش تعیین حداکثر دانسیته خشک خاك و رطوبت بهینه متناظر با آن می باشد، که به دو روش استاندارد و اصلاح شده انجام می شود.

  قالبهای مکعبی چدنی بتن
  قالبهای چدنی که از دیرباز مورد استفاده در آزمایشهای نمونهگیری بتن تازه جهت آزمونهای مختلف از جمله آزمون مقاومت فشاری بودند در سالهای اخیر با کیفیت بالا و بسیار متمایز در کارخانه آزمون تولید میشود

  ظروف تعیین توده ویژه حجمی سنگدانه و بتن تازه
  جهت تعیین وزن مخصوص ظاهري مصالح سنگ دانه هاي و بتن تازه اقدام به ساخت این ظروف مطابق استاندارد از جنس فولاد با رنگ الکتروستاتیک نموده است که با بتن تازه واکنش نمیدهد و با لبههاي صاف و آببندي کامل ارائه می شود.

  شیکر الک
  این دستگاه مجهز به تایمر یک ساعته بوده و جهت نصب 10 عدد الک مناسب است. رنگ بدنه دستگاه الکتروستاتیک میباشد

  دسیکاتور
  دسیکاتور وسیلهای است که به کمک پمپ وکیوم و با اجاد خلأ جهت پرکردن تخلخل و اشباع نمونه های آزماشگاهی مصالحی مثل آجر، آسفالت و... به کار میرود .

  دستگاه سه محوری دیجیتال خاک
  این دستگاه جهت انجام آزمایش فشار سه محوری به سه روش تحکیم نیافته زهکشي نشده (UU) ، تحکیم یافته زهکشي نشده(CU) و تحکیم یافته زهکشي شده (CD)و با قابلیت اعمال پس فشار Back Pressureو فشار محصور کننده (فشار همه جانبه)Cell Pressureو اندازهگیری فشار آب منفذی PorePressureو تغییرات حجم  VolumeChangطراحی شده است.

  دستگاه تحکیم
  برای تعیین مشخصات تحکیمی خاک در آزماشگاه بر روی نمونه دست نخورده، آزماش تحکیم ا ادئومتری انجام میشود.

  دستگاه بلین سیمان
  جهت تعیین میزان نرمی سیمان پرتلند بر اساس سطح مخصوص از این دستگاه استفاده میشود که مجهز به لوله U شکل به نام مانومتر همراه با شیر، اه فولادی، سل (سلول) استیل با فیلتر سوراخدار برنجی، سنبه استیل، 100 عدد فیلتر،مایع بلین و ترمومترمیباشد.

  چکش اشمیت
  چکش غیر مخرب بتن با نام تجاری Schmidt اولین و پرفروش ترین چکش بتن می باشد. این دستگاه جهت تعیین مقاومت فشاری و دیگر ویژگی های سازه های بتنی با مقاومت ۱۰-mm²/۷۰N به روش غیر مخرب می باشد که شامل سنگ ساب، جعبه حمل و بروشور بوده و توسط کارخانه Proceq   سوئیس طراحی گردیده است.

  جک بتن شکن نیمه اتوماتیک
  این دستگاه مشابه دستگاه جک بتن شکن با نمایشگر دیجیتال با بارگذاری هیدرولیک بوده و جهت تعیین مقاومت فشاری نمونه های مکعبی استوانه ایی بتن استفاده میشود

  تعیین درصد هوای بتن
  این دستگاه جهت تعیین مقدار هوای موجود در بتن تازه بر اساس تغییر حجم مشاهده شده در اثر فشار مورد استفاده قرار می گیرد. بخش تهتانی هواسنج، ظرفی استوانه ای ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم صلب میباشدکه خمیر سیمان در آن اثر نمی کند

  تجهیزات تعیین دانسیته به روش مخروط ماسه - سند باتل
  این مجموعه تجهیزات جهت تعیین چگالی خاکهاي فشرده ریزدانه به کار می رود . لوازم موجود در مجموعه را می توانید در جدول مشاهده نمایید.

  پیکنومتر 1000 میلی لیتر
  ا
  ز این پیکنومتر جهت تعیین وزن مخصوص سنگدانه ها استفاده می شود،که از جنس شیشه به ظرفیت 1000میلی لیتر و قطر دهانه ورودي 10 میلی مترمی باشد. درپوش مخروطی شکل پیکنومتر از جنس آلومینیوم بوده که توسط اورینگ کاملا آب بندي شده است.

  دستگاه برش مستقیم خاک تمام اتوماتیک با باکس 100x100mm-6
  مشخصات فیزکی این دستگاه مشابه دستگاه برش مستقیم با کد 720 SO میباشد، با این تفاوت که در این دستگاه از موتور گیربکسی Motor Stepper جهت بارگذاری با دقت بالاتراستفاده شده است.

  بار آبی افتان و ثابت
  هدف از این آزمایش تعیین ضریب نفوذ پذیری ماسه است  

  الک ها
  الکهای آزمایشگاهی با فرم و توریهای استینلس استیل، با کیفیت بالا تولید میشود.
  این الکها در ابعاد استاندارد، کلیه ابعاد دانه بندی را بر اساس استانداردهای اعلام شده پوشش میدهد.    

  آزمایش هیدرومتری
  این مجموعه به منظور تعیین دانه بندی بخش ریز دانه خاک است.     
   

   

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵